DZIECI i młodzież

1. Konsultacja psychologiczna

Indywidualne spotkanie z psychologiem

Więcej informacji na temat konsultacji psychologicznych znajdziesz TUTAJ

Czas trwania: 50 min

Cena: 160 zł

DOROŚLI

1. Sesje psychoterapeutyczne

W Stowarzyszeniu realizujemy niskopłatną terapię prowadzoną przez terapeutów w trakcie kursu psychoterapeutycznego w renomowanych szkołach terapii psychodynamicznej. Oferujemy od 6 do 20 sesji. Czas trwania terapii jest ustalany z terapeutą na konsultacji.

Czas trwania: 50 min

Cena: 60 zł/sesja

2. Terapia grupowa

Terapia grupowa jest formą wsparcia psychologicznego dla osób zmagających się z podobnymi trudnościami życiowymi. Terapię grupową poprzedza rekrutacja w wyznaczonych przez specjalistę terminach. Zapraszamy do zapisania się na listę osób oczekujących. Te osoby zostaną poinformowane o zbliżającej się rekrutacji do grup terapeutycznych.

Cena: 50zł/ spotkanie

Dowiedz się więcej o terapii grupowej >>TUTAJ<<

3. Coaching

Coaching jest krótkoterminową (do 12 spotkań) formą wsparcia psychologicznego nastawioną na rozwój, nabycie pożądanych umiejętności lub na osiągnięcie postawionego sobie celu.

Więcej o naszym coachingu przeczytasz TUTAJ.

Czas trwania: 60 min

Cena: 260zł

OŚWIATA – szkoły i przedszkola

1. trening uważności dla przedszkoli / klas I-iii

Pakiet 6 spotkań dla grupy obejmujący kompleksowo tematykę uważności i wspierający rozwój samoregulacji od najmłodszych lat. Zajęcia ubrane w bliską dzieciom narrację zachęcają i angażują w rozwój umiejętności niezbędnych do prawidłowego hamowania impulsów i kontroli emocji.

Obecnie prowadzimy zapisy klas na styczeń 2024.

2. Projekt „oswoić konflikt!” dla przedszkoli

Projekt „Oswoić Konflikt!” obejmuje cykl zajęć warsztatowych dla grup, w trakcie których dzieci wraz z prowadzącymi poszukują odpowiedzi na pytania:

–  Jak nazwać to, co czuje i przeżywam?

–  Jak konstruktywnie poradzić sobie z trudnymi emocjami i napięciem, by nie zrobić krzywdy sobie i innym wokół?

–  Jak rozmawiać z innymi, by zadbać o swoje granice, a jednocześnie usłyszeć i zrozumieć potrzeby drugiej osoby oraz wspólnie dojść do porozumienia?

–  Jak odnaleźć się w grupie, czy klasie, do której nagle dołączyły nowe osoby z innego państwa, mówiące w innym języku?

Zajęcia odbywają się w swobodnej atmosferze i są prowadzone metodami aktywnymi, którym towarzyszy angażująca dzieci narracja.

Flagowy projekt Stowarzyszenia Q Zmianom.

Obecnie prowadzimy zapisy klas na styczeń 2024

4. Szkolenia dla Rady Pedagogicznej

Oferta dla Rad Pedagogicznych jest dopasowywana do każdej placówki indywidualnie na podstawie analizy potrzeb przedstawionej przez reprezentata/kę placówki.

Zakres tematyczny szkoleń:
– wsparcie uczniów i uczennic w zakresie samoregulacji zgodnie z metodą Self-Reg S. Shankera;
– „Komunikacja Bez Przemocy” M. Rosenberga w szkole;
– „Mali Geniusze” – jak wspierać proces uczenia się dzieci zgodnie z ich rozwojem poznawczym;

Wspólnie ustalamy zakres merytoryczny, czas trwania szkolenia oraz jego formę. Zachęcamy do skorzystania z FORMULARZA KONTAKTOWEGO.

Obecnie prowadzimy zapisy grup na styczeń 2024. 

5. Szkolenia dla specjalistów

Mamy szeroką ofertę szkoleń dla specjalistów z zakresu rozwijania kompetencji emocjonalnych i społecznych oraz kompetencji poznawczych. Pracujemy m.in. metodami Komunikacji Bez Przemocy M. Rosenberga, Pozytywnej Dyscypliny J. Nelsen i L. Lott, Self-Reg St. Shankera czy Mindfulness. Kształcimy specjalistów w zakresie psychologii poznawczej, efektywnego uczenia i dostosowywania praktyk edukacyjnych do potrzeb dzieci na różnych szczeblach edukacyjnych.

Obecnie prowadzimy zapisy na styczeń 2024.

6. Projekty dofinansowane dla oświaty

W celu przeciwdziałania nierównościom społecznym realizujemy projekty współfinansowane przez samorządy i instytucje zewnętrzne. Dzięki temu szkoły i przedszkola oraz uczestnicy korzystają z naszych działań bezpłatnie.

Oferujemy projekty skierowane do szeroko pojętego środowiska szkolnego tj. dzieci, nauczycieli i rodziców. Ich tematyka obejmuje rozwój umiejętności społecznych, poznawczych oraz emocjonalnych. Realizujemy szeroki i zróżnicowany wachlarz działań w ramach projektów, o których więcej można dowiedzieć się TUTAJ.